Naše Seznamzpravy.cz lživě manipulují a CNN taky

10. 11. 2018 11:12:26
Je to velmi smutné, ale je to tak. Seznamzpravy.cz a také CNN se chovají jako psychopat. Popírají evidentní fakta a lživě obviňují.

Začnu u CNN

7. 11, hned den na to, co byly vyhlášeny výsledky volem do Sněmovny a Senátu v USA, byla tisková konference a v ní jistý reportér od CNN Jim Acosta klade otázky prezidentu Trumpovi. Trump mu odpoví nejméně na dvě otázky, ale potom, co reportér místo pokládání otázek začne s ním debatovat a oponovat mu, Trump chce dát slovo jinému reportérovi. Jim Acosta však aktivně odmítá, nejen tím, že pořád něco mluví do mikrofonu, ale navíc, kdy k němu přistoupí pracovnice Bilého Domu, aby mu odebrala mikrofon, tak tento reportér fyzicky ji v tomto zabrání, kdy levou rukou odstrčí ruku dané pracovnice. Tento detail je velmi důležitý, protože právě kvůli tomu je posléze tomuto reportérovi odebrána licence vstupovat do Bílého domu.

A CNN se samozřejmě brání a hájí Acostu, což je normální a přirozené. Každý, kdo je nějak potrestán nebo mu hrozí potrestání má právo se bránit a je to tak správně. Jenže podívejme se, jak se CNN brání a jak hájí pana Acostu. Níže uvádím tweet od CNN

https://twitter.com/CNNPR/status/1060350746703597568

Tam CNN píše:

" ... Sarah Sanders lied ... " , česky: "Sára Sander lhala" a dále "... incident, that never happened ... ", česky: "incident, který se nikdy nestal"

a pro pořádek, uvedu také tweet od Sarah Sanders, která je tisková mluvčí Bílého domu a která říká, že nebudou tolerovat, kdy reportér položí ruku na ženu, která dělá jen svou práci, později uvedla v jiném twitterovém příspěvku, že je danému reportétovi odebrána licence.

Abychom byli co nejvíc objektivní vezměme záznam, který publikovala sama CNN.

O co tedy jde? Tisková mluvčí obviní CNN poracovníka, že je naprosto neakceprovatelné, aby se dotýkal pracovnice, která dělá svou práci a CNN se brání a říká, že tisková mluvčí lže a nic takového se nestalo. Jenže na videu je vidět přesný opak a to navíc přímo na videu od CNN.

Jedná se o lhaní proti přímé zjevné skutečnosti, typicky manipulativní trik psychopatů, kdy lež obrací v pravdu a pravdu v lež. Třeba u domácího násilí je agresor schopen potom, co uhodil svou ženu, naprosto přesvědčivě tvrdit, že ji nikdy neuhodil a že se to nikdy nestalo. Psychopat je schopen dokonce toto tvrdit přestože je konfrontován přímým důkazem, jako třeba video záznamem. Agresor, v tomto případě CNN, spoléhá na jakousi "lenost", "nesamostatné myšlení" a "nezaslouženou důveru" od lidí, kteří mu věří, kteří zaslepeni nevraživosti vůči Trumpovi si vůbec nemusí všimnout naprostého bludu, který CNN šíří.

CNN mohla pana Acostu hájit mnoha jinými způsoby, které by byly v pořádku, ale tvrdit, že jejich oponent lže a se nic takového nestalo a zároveň sama zveřejní video, kdy je vidět přesný opak, pak takové chování CNN není nic jiného než typické chování psychopata, který spoléhá na hloupost a nekritickou důveru svých posluchačů.

Byla to evidentní prohra CNN a nyní právem tuto stanici lidé mohou nazývat Fake News, dezinformační stanici, ne proto, jak se choval dotyčný reportér, ale proto, jak se stanice ve svém veřejném prohlášení postavila k objektivním faktům.

Jenže tato aféra tímto nekončí. Někdo napadl video, které zveřenila mluvčí bílého domu, že je údajně nějaké "upravené", aby vypadalo agresivněji. Lze najít na youtube několik podrobných analýz této úpravy a po pravdě řečeno ani u jednoho jsem si žádného výrazného rozdílu nevšiml, prostě ani to upravené video nijak nemění zasadní fakta.

A teď přichází na scénu lživá manipulace od naší seznamzprávy.cz, kde vyšel článek:

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/bily-dum-sdilel-zavadejici-video-potycky-novinare-se-zamestnankyni-bileho-domu-60029

Už samotný nadpis je zavádějící, protože dané video, které zveřenil Bílý dům nikam nezavádí. Běžným okem není žádný rozdíl patrný a tak nikde ani nemůže zavádět.

Ale to podstatné, co se píše v článku je:

" ... Bílý dům použil zavádějící video z konspiračního webu Infowars. Na upravených záběrech má incident, při kterém reportér CNN odstrčil reportérku, působit dramatičtěji a novinářova reakce agresivněji. Bílý dům odebral novinářskou akreditaci redaktorovi z televizní stanice CNN poté, co prezident Donald Trump nechtěl odpovídat na jeho nepříjemné otázky. Prezidentův tým navíc lživě obvinil novináře za nevhodné chování na zmanipulovaném videu zveřejněném nedůvěryhodným informačním serverem InfoWars. ... "

Zde vysvětlím, jak seznamzprávy naprosto lživě manipuluje a chová se jako psychopat. Redaktorka sama nepopírá, že reportér CNN odstrčil reportérku a zároveň dodává, že redaktor byl lživě obviněn za nevhodné chování. Už přece odstrčení reportérky je nevhodné chování anebo tak může být posouzeno, jak může někdo tvrdit, že jde o lživé obvinění ? A ješte k tomu článek dodává, že je to na základě zmanipulovaného videa. Dívala se na to video redaktorka vůbec ? Vždyť je prakticky totožné a v zásadních faktech se neliší.

Bohužel a je mi to líto, ale už i naše seznamzprávy se zařadila do skupiny dezinformačních webu, tzv Fake News. Vytváří zcela lživé a manipulační zprávy. Ačkoliv se vymezuje vůči jakémusi konspiračnímu webu InfoWars, tak sama se chová jako lživý tvůrce konspiračních teorii, v tomto případě teorie o tom, že někdo upravil video tak, aby mohl někoho lživě obvinit. A to je dokazatelná lež a zcela zjevný blud. Naprosto stejné obvinění vychází totiž s neméně silnou váhou také od videa neupraveného.


Autor: Zdeněk Macura | sobota 10.11.2018 11:12 | karma článku: 38.11 | přečteno: 1792x

Další články blogera

Zdeněk Macura

Nechte toho Babiše na pokoji aneb neřešme tolik dávnou minulost

Vážení přátelé, jsem znechucen a to velmi, jak se neskutečně řeší, že Babiš někde něco, před deseti lety nebo třiceti lety. Mě to vůbec nezajímá. Mě zajímá, co dělá teď .

14.11.2018 v 15:23 | Karma článku: 37.75 | Přečteno: 1872 | Diskuse

Zdeněk Macura

Výpověď na policii ohledně nelegálnosti islámu

Než se dostanu k tomu, jak probíhal výslech na policii, napíšu nejprve pár poznámek. Je to velmi, velmi, velmi citlivé téma, ale opravdu je potřeba jej řešit.

6.9.2018 v 16:57 | Karma článku: 36.93 | Přečteno: 1656 | Diskuse

Zdeněk Macura

Podal jsem trestní oznámení na redakci idnes.cz za podporu islámu

Vážení přátelé, včera jsem podal trestní oznámení na redakci idnes.cz za podporu hnutí, které směřuje k potlačení práv a svobod, konkrétně podpora islámu. Redakci jsem poslal mail a fotokopii policejního spisu. Text mailu:

17.8.2018 v 12:28 | Karma článku: 44.50 | Přečteno: 4869 | Diskuse

Další články z rubriky Média

Pavel Kalabis

Trik nejen Okamurův

Výrok/nevýrok Tomia Okamury ve veřejném prostoru má potenciál vyvolat celospolečenskou diskuzi. Není v tom ani tak síla tématu, jako nebezpečí zaneřádit veřejný prostor obavami. Je to tost drsná metoda politického marketingu.

18.12.2018 v 15:11 | Karma článku: 8.31 | Přečteno: 230 | Diskuse

Jan Neuman

Jak mainstreamová média podléhají stejným dezinformacím jako amatéři aneb proč jim nevěřit

Již jsme slyšeli mnoho o filtrovaných bublinách na sociálních sítích, o místech, kde se setkávají lidé stejných názorů a kde se šíří dezinformace, omezuje se opoziční či jiný názor a kde se jinak spořádaní občané radikalizují.

17.12.2018 v 11:13 | Karma článku: 25.12 | Přečteno: 1082 | Diskuse

Karel Trčálek

Nech už těch trapáren, Jardo S.! Otevřený dopis majiteli TV Blbandov

Každý, kdo jde do veřejného prostoru, musí počítat, že si z něho bude dělat někdo legraci, zkrátka a dobře, že se stane terčem satiry

14.12.2018 v 19:29 | Karma článku: 29.76 | Přečteno: 1425 | Diskuse

Libor Čermák

Co mi nejvíce vadí na objektivitě a vyváženosti českých médií?

Když se některá česká média pyšní, jak jsou zas jinými médii prohlašována za úžasně objektivní, musím se chtíc nechtíc zmínit o něčem, co mi v žádném případě ani vyvážené ani objektivní nepřijde.

14.12.2018 v 12:51 | Karma článku: 37.77 | Přečteno: 1009 |

Karel Trčálek

Proč chtějí lepší lidé, abychom jim dotovali jejich kaprice? Třeba Českou televizi

Prostě současná Česká televize je na úrovni biľakovské Československo televize, pouze slouží jiným mocipánům. Ale v principu se nezměnila

14.12.2018 v 10:28 | Karma článku: 25.24 | Přečteno: 1059 | Diskuse
Počet článků 53 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 3165

Jmenuji se Zdeněk Macura. Vystudoval jsem Univerzitu Palackého v Olomouci, obor aplikovaná Fyzika. Poté jsem pracoval jako softwarový engineer asi 11 let. V posledních pěti letech jsem se zabýval problematikou domácího násilí, tady jsou mé stránky ohledně tohoto tématu: www.zenyprotinasilnikum.cz, nebo stoptyranum.cz nebo také sosazyl.cz.  Momentálně poskyji dva bytečky jako akutní azyl pro lidi, kteří se ocitnou v nouzi nebo utíkají od násilníka.

Najdete na iDNES.cz